top of page

Sesje Noworodkowe

Sesje Noworodkowe_4.jpg

Co dokładnie obejmuje sesja noworodkowa?

Sesje Noworodkowe_5.jpg

Twoja miłość...

     Zapraszam Was do mojego świata fotografii noworodkowej. Przygotowałam profesjonalne studio, w którym możecie poczuć się jak u siebie w domu. Pomieszczenie jest w pełni ogrzewane, więc zimą nie ma problemu z wykonywaniem sesji. Cała szafa ubrań i akcesoriów sprawia, że właściwie nic nie musicie ze sobą zabierać. Niżej przedstawiam swoje portfolio i oczywiście opis pełnej oferty. 

     Na każdej sesji otrzymujecie ode mnie profesjonalne podejście i wiedzę opartą na licznych warsztatach u najlepszych fotografów w kraju, oraz szkoleń z retuszu zdjęć. Pełna aranżacja i stylizacje, które omawiam z Wami przed sesją. Profesjonalny retusz każdego zdjęcia indywidualnie na najlepszych programach na rynku. Tworzę dla Was galerię online, gdzie możecie dzielić się swoimi zdjęciami do woli z rodziną i przyjaciółmi. Dostęp jest oczywiście zabezpieczony hasłem. Najwyższa jakość zdjęć dzięki obiektywom Canon L i Sigma ART. Umożliwiam również otrzymanie wydruków na papierze jedwabnym, lub dowolnym innym, oraz w dowolnym formacie jak Wam odpowiada. 

Sesje Noworodkowe_6.jpg

Ile trwa sesja?

     Taka sesja trwa 3-4 godziny. Czas ucieka bardzo szybko, same zdjęcia nie zajmują również wiele czasu, jednak zawsze potrzebujemy dać czas maleństwu na przyzwyczajenie się do nowego pomieszczenia, kilka karmień, przewinięć pieluszki, zmianę stroju, wyciszenie, uśpienie..., a na końcu dopiero staranne ułożenie maluszka do ujęcia. Rytm sesji dyktowany jest zwykle przez dziecko, dlatego w tej materii nie ma pośpiechu. Noworodek do każdego ujęcia musi spać- tylko wtedy możemy pozwolić sobie na słodkie pozycje z rączkami pod buźką czy w wiaderkach, dopracowane detale (ułożenie paluszków, stópek). Zdjęcia nie mogą być przypadkowe, więc czasem wymaga to więcej czasu, niż możecie się spodziewać. 

Sesje Noworodkowe_3.jpg

Kiedy umówić się na sesję noworodkową?

     Na sesję najlepiej umówić się jeszcze przed narodzinami. Ponieważ ustalenie odpowiedniego terminu może trwać. Tego typu zdjęcia wykonuję się do 14 dni od narodzin ( 6-8 dzień są najlepsze ), gdyż w tym okresie dziecko zapada w twardy, głęboki sen, co bardzo usprawnia sam proces wykonywania zdjęć. Wtedy możliwe jest zapanowanie nad odruchem Moro i sprawnie ułożymy sylwetkę dziecka i zadbamy o wszystkie istotne detale. 

Sesje Noworodkowe_7.jpg

Czy taka sesja jest bezpieczna?

     Dziecko jest zawsze w pełni zrelaksowane. Nie są wykonywane żadne pozycje, które mogły by mu zaszkodzić. Ukończyłam kurs pozycjonowania noworodka właśnie z dużym naciskiem na wykonywanie sesji zdjęciowych, a więc jest ono całkowicie bezpieczne. We wszystkich czynnościach pomagają również rodzice w razie potrzeby. Jeśli dziecku ewidentnie pozycja się nie podoba, proponuję inną.

Sesje Noworodkowe_8.jpg

Czy mogę liczyć na dodatkowe zdjęcia?

Sesje Noworodkowe_9.jpg

Kiedy dostaniemy zdjęcia?

     Zdjęcia przekazywane są Wam bardzo szybko. Zwykle do 7 dni od sesji. Jeśli zamawiane są dodatkowe odbitki, nietypowe formaty zdjęć, czy inne prezenty, ten czas może się delikatnie  wydłużyć. Jednak nigdy nie jest to znacząca różnica. 

     Tak. Co prawda zawsze gotowe zdjęcia, które otrzymujecie wybieram samodzielnie. To jeśli będziecie potrzebować ich więcej, to jest taka opcja. Każde kolejne zdjęcie po za pakietem kosztuje 20 zł/szt.

Natomiast surowy materiał nie jest w ogóle dostępny. Zawsze otrzymacie ode mnie gotowe zdjęcia do wykorzystania w sieci, czy do wydruków. 

Oferta Sesji Noworodkowej

OPCJA 1

480 PLN

     10 zdjęć

     Pozycjonowanie, różne scenerie, przebrania

     2-3 zdjęcia z rodzicami

     

OPCJA 2

550 PLN

     20 zdjęć

     Pozycjonowanie, różne scenerie, przebrania

     2-3 zdjęcia z rodzicami

     

Czas trwania sesji ok. 4-5 godziny ( zależne jest to jednak od samego dziecka )

Każde dodatkowe zdjęcia - 20 PLN/szt.

W każdej opcji smoczek "uspokajający" dla dziecka gratis

     

Logo Firmy Chlebus Fotografia
Sesje Noworodkowe_11.jpg
Sesje Noworodkowe_10.jpg

Jak ważny jest retusz?

Jak przygotować dziecko do sesji?

     Dobrze jest bezpośrednio przed sesją delikatnie przetrzeć oczy dziecka, aby usunąć ewentualną ropę czy złuszczony naskórek. W razie potrzeby mam u siebie również potrzebne waciki. Poprawa skóry w programie jest potrzebna jednak okolice rzęs wyglądają o wiele lepiej gdy są po prostu naturalne. Na kilka dni przed sesją warto balsamować ciało dziecka, aby wyrównać odcień skóry i nawilży skórą, która wtedy o wiele lepiej wygląda na zdjęciach. Najlepiej, aby dziecko przyjechało do mnie “niedojedzone”, aby po wyjęciu z fotelika i rozbudzeniu, przysnęło na nowo podczas pierwszego jedzenia. W trakcie oraz po sesji dziecko może jeść dużo więcej niż zwykle, aby wyregulować sobie emocje i poczucie bezpieczeństwa - jest to normalna reakcja dziecka na nowe bodźce. Nawet zimą jest u mnie ciepło, więc nie będzie problemu ze zbyt niską temperaturą. W przypadku ujęć rodzinnych na czarnym lub białym tle proszę zabrać czarne jednolite bluzki bez napisów i wzorków- mile widziana koronka. Do białego tła białe, do czarnego czarne. Lub inne, które wcześniej ustalimy przed sesją.

     Jako rodzice chcecie, aby zdjęcia, które otrzymacie były wyjątkowe i piękne. Właśnie dlatego tak przykładam się do retuszu. Raz w roku uczestniczę w szkoleniach, które podnoszą moje umiejętności zgodnie z nowymi aktualizacjami oprogramowania. Jeśli zachodzi taka potrzeba usuwam krostki, znamiona i blizny. Realizowana jest delikatna poprawa odcieniu skóry i jej faktury. Bardzo ważny jest balans bieli, aby wszystkie barwy w stosunku do referencyjnej bieli były naturalne i nasycone. To wyjątkowa jakość w Suwałkach i okolicy. Warto zaufać doświadczeniu i najlepszej ofercie. 

bottom of page