top of page

Backup plików

Backup_logo2.jpg

Pełne bezpieczeństwo

     Kochani pracując z nami macie pewność, że Wasze pliki są całkowicie bezpieczne. I to na każdym etapie powstawania pamiątki ślubnej. Po pierwsze po powrocie z Waszej imprezy wszystkie pliki są kopiowane na dyski zewnętrzne NAS w formie całkowicie automatycznej. I po zakończeniu tego procesu rozpoczyna się szyfrowanie i wysyłka plików na chmurę. A dokładniej dwie jednocześnie, aby w przypadku awarii dysków nic nie stracić. Po tym procesie i wykonaniu wszystkich sesji rozpoczyna się proces montażu i obróbki zdjęć RAW. 

     Być może nie zwracacie na to wielkiej uwagi, ale ma to kluczowe znaczenie również dla Was. Dajemy Wam to bezpieczeństwo, abyście mogli spać spokojnie. Dodatkowo powiem Wam, że przez tyle lat nie straciliśmy ani sekundy materiału, czy też zdjęcia. 

Backup_logo1.jpg

Po co to szyfrowanie?

     Powód dla którego szyfrujemy Wasze pliki jest równie istotny jak sam backup. Samo kopiowanie, czy wysyłka na chmury to za mało. Ponieważ zdażają się tam włamania. Chcemy mieć pewność,  że nawet jeśli się to kiedyś wydarzy, osoba, która dostanie się do konta nie będzie mogła w  żaden sposób otworzyć przechowywanych tam plików. No chyba, że chcę czekać 20 lat na złamanie klucza. Jej wybór!

     AES jest nowoczesnym blokowym szyfrem symetrycznym, jednym z najbardziej popularnych szyfrów na świecie. Został opublikowany w 1997 roku przez Vincent'a Rijmen'a i Joan'a Daemen'a, a następnie przyjęty jako standard federalny w USA w roku 2002. Do szyfrowania i deszyfrowania danych za pomocą AES wykorzystywany jest sekretny klucz o długości 128 lub 192 lub 256 bitów. W zależności od długości klucza wykonywana jest inna ilość rund szyfrujących. W S-Box'ach Rijndael'a każdy bajt wejściowy jest zastępowany przez nowy bajt, wskazany przez tabelę. Podstawienia w S-Box'ach zostały tak dobrane, aby zapewnić jak największą nieliniowość przekształcenia, a wraz z tym nieliniowość całego szyfrowania AES.

     To genialna i bardzo bezpieczna metoda. Dodatkowo czasem stosujemy też kaskadowe szyfrowanie co zupełnie uniemożliwia jakiekolwiek dostanie się do plików. 

     I jak...podoba się Wam to? Mamy nadzieje. Warto pracować z najlepszymi. 

logo.png
bottom of page